تبلیغات
کد وبلاگ - برنامه حل مکعب روبیک

و حالا یک برنامه کامپیوتر معرفی می کنم که هم کم حجم و هم نیاز به نصب نداره ! که به کمک اون میتونید مکعبتون رو به اسانی هر چی تمام تر حل کنید .

رنگ های موجود در مکعب رو براش تعریف کنید تا برنامه مکعب رو براتون حل کن .

کافی ctrl+n رو بزنید و رنگ های روی مکعب رو براش تعریف کنید و بعد از کامل شدن دکمه f12 یا گزینه solve رو بزنید تا راه و روش حل رو بهتون نشون بده . كه شما باید با زدن گزینه next ، مرحله به مرحله كار های انجام شده تو برنامه رو ، روی مكعبتون اجرا كنید .عكس بالا قبل از وارد كردن رنگ ها ست و عكس پایین بعد از وارد كردن صحیح تمام عكس ها در برنامه ست ؛ كه باید الان ok رو بزنید تا به عكس بعدی برسید .در عكس پایین برنامه طبق تصویر ، با 83 حركت روبیك رو حل میكنه فقط كافی كه حركت ها رو مثل برنامه روی مكعبتون اجرا و next رو برای حركت بعدی بزنید ، باز هم تذكر میدم كه اگه یك حركت رو اشتباه كنید و مانند برنامه نزنید ، برنامه نمیتونه كمكتون كنه !دانلود برنامه 


پسورد برنامه : saeidrahoo.blogfa.com

 
 

 

مرتب کردن مکعب های سه وجهی  (گوشه ها ) :

 

در این قسمت ما فقط با گوشه های کار مشکل داریم که با فرمول های زیر میتوانیم کار را به پایان برسانیم .

اگر مطابق شکل زیر یکی از گوشه ها درست سر جای خودباشد ، آن وقت گوشه مورد نظر را در سمت چپ سطح روبرو ( که در شکل قرمز است ) قرار میدهیم و بسته به جهت چرخش که با فلش های نشان داده شده ،  یکی از فرمول های زیر را اجرا  میکنیم .

نکته : اگر هر چهار گوشه سر جای خود نبود با استفاده از یکی از فرمول ها یک گوشه را درست میکنیم و دوباره با استفاده از فرمول مناسب بقیه گوشه ها را نیز مرتب می کنیم .و در نهایت تبریک میگم شما تونستید مکعب روبیک خودتون رو براحتی درست کنید . حالا با تمرین بیشتر میتونید سرعت عمل خودتون رو بالا ببرید و ذکاوت خوتون رو در درست کردن مکعب به رخ دیگران بکشید . ولی ما رو از یادتون نبرید .و برای راهنمایی هم میتونید از ID  یاهو که براتون گذاشتم استفاده کنید .

 

مرحله سوم لایه پایانی

 

مرتب کردن مکعب های دو وجهی وسط :

 

حالا لایه پایانی شما یک رنگ شده است اما ممکن است مکعب های دو وجهی ( وسط ها ) هنوز سر جای خودشون نباشند پس از فرمول های شکل زیر استفاده میکنیم :

اگر مثل تصویر زیر ،   از بالا به مکعب روبیک خود نگاه کنید ، شما برای جابجا کردن این مکعب ها میتونید از فرمول های زیر استفاده کنید ، مثلا اگر حالت اول را داشته باشیم یعنی مکعب سطح چپی ما سر جای خود باشد و لی بقیه احتیاج به جابجایی داشته باشد و جهت جابجایی که با فلش ها نشان داده شده ، میتواند مکعب های شما را مرتب کند از فرمول 1 استفاده کنید و اگر جهت جابجایی با حالت دوم میخواند ، از فرمول 2 استفاده کنید .

و اگر جهت جابجایی در مکعب شما یکی از حالت های سوم وچهارم است ، میتوانید با استفاده از یکی از فرمول ها به حال های اول و یا دوم برسید و ان موقع با فرمول مناسب خود ، این قسمت از مکعب خودتون رو هم درست کرده باشید .توضیحات تكمیلی : یكی از دوستان در این مرحله سوالی مطرح كردند كه شاید برای شما هم سوال شده باشه ، كه همین جا مطرح میكنم .

سوال : با سلام
من از این قسمت فلشهای روی مكعب زرد رنگ رو متوجه نشدم میشه یه توضیحی بدین منظور از این فلش ها چیه ؟

جواب :
این فلش ها نشان دهنده جابجایی است که در جهت فلش انجام میشه

مثلا با توجه به شکل زیر تو حالت اول اگر مکعب های دو وجهی ما به ترتیب شکل اول : رنگ قرمز پایین ، رنگ سبز بالا و رنگ ابی سمت راست باشند با انجام فرمول اول جای این تکه مکعب های دو وجهی مانند شکل دوم جابجا میشود ، بدون اینکه تغییر دیگه ای تو سایر مکعب ها بوجود بیاد . یعنی حرکت ها به این طریق که رنگ قرمز از پایین به بالا ، رنگ سبز از بالا به راست و رنگ ابی از راست به پایین انجام میشه .

از این فرمول ها با توجه به حالت های مختلف و تشخیص خودتون که روبیک شما با کدوم حالت میخونه استفاده میشه تا نواقصی که در این قسمت ها دارید بر طرف بشه .
+ نوشته شده توسط سعید در جمعه بیست و چهارم مهر 1388 و ساعت 8:17 | نظر بدهید

 

مرحله سوم لایه پایانی :

 

خوب حالا باید مکعب تون در دو ردیف مثل تصویر زیر درست شده باشد. حالا در این مرحله ما باید مکعب خودمون رو برگردونیم و تا سطح پایینی ما که هنوز مرتب نشده بود ، به سطح بالایی تبدیل شود ( مانند شكل زیر) و از حالا به بعد منظور ما از سطح بالایی سطحی است که هنوز مرتب نشده ( که اصولا رنگ سفید می باشد ) است .

 

باز باید شکل علامت + رو دوباره در سطح بالایی ایجاد کنیم که حرکت بالا کمک گر شما در این قسمت میباشد .

ممکن است با یک حرکت به شکل مورد نظر ما نرسید ، چندین بار امتحان کنید تا در نهایت مکعبی شبیه سمت راست تصویر داشته باشید .

 

فیلم : از اونجایی كه بعضی از  دوستان برای درست كردن علامت + با فرمول بالا ؛  مشكل دارند ، یك فیلم كوتاه از طریقه درست كردن علامت + بوسیله فرمول بالا گرفتم كه براتون همین جا اپلود میكنم .

توی این فیلم ؛ من با 2 بار اجرای فرمول روی مكعب روبیك خودم ، نشون میدم كه چجوری میشه به شكل سمت راست ، تصویر بالا رسید .


همان طور كه میبینید ، طرف قرمز  مكعب  ، وجه روبرو  و  طرف ابی ، وجه سمت راست مكعب من هست كه البته سمت چپ و راست فرقی برای اجرای فرمول نداره ، فقط برای اطلاع بیشتر شما عرض كردم .

برای دانلود روی عكس كلیك كنیدبعد از تشکیل علامت + وقتی به مکعب روبیک خود از بالا نگه کنید باید به یکی از حالت هایی که در تصاویر پایین براتون قرار دادم رسیده باشید ( این تصاویر در اصل نمای لایه بالایی است که شما از بالا به ان نگاه میکنید )رنگ های خاکستری میتواند هر رنگی بجز سفید باشد و رنگ های سفید همان رنگ لایه بالایی ما است (كه در این مكعب ، سفید است )  و مستطیل های کوچکی که در کنار مربع های خاکستری رنگ میبینید در اصل وجه سفید اون مکعب هستند که در سطح های کناری قرار گرفته اند .

اگر مکعب شما یکی از حالت های اول و یا دوم رو داشت میتوانید از فرمول های مربوطه استفاده کنید و در غیر این صورت شما باید از فرمول ها استفاده کنید تا در نهایت به یکی از حالت های اول و یا دوم برسید که در اون موقع میتوانید با فرمول مربوطه ( حالت اول یا دوم ) کل سطح بالایی خودتون رو به رنگ سفید ( منظور همان رنگ سطح بالایی مکعبتون است ) در آورید .

 

نکته : در شكل های  بالا همان طور که معلوم است ضلع جنوبی مکعب همان سطح روبرو و ضلع راستی مکعب ، همان سطح راستی و.......می باشد . مثل تصویر زیر :

 

نکته : برای اجرای فرمول های باید مکعب رو طوری در دست خود بگیرید که ضلع جنوبی یا همان سطح روبرو ، مقابل شما قرار بگیرد .


توضیحات تكمیلی : دوستان چون تو این  مرحله ؛ سوالات زیادی مطرح كرده بودند ، دوباره همان توضیحات بالا رو به بیان دیگر میگم شاید دیگه مشكل نداشته باشند :

شما بعد از درست شدن دو لایه بالایی و میانی باید مکعب رو بر گردونید تا قسمت باقی مونده که هنوز درست نشده بیاد بالا قرار بگیره .
تو عکس اول رنگ های خاکستری مهم نیست چه رنگی باشه .
همین جور که میدونید باید سطح بالایی باقی مونده رو با مکعب های سفید بچینیم پس یک رنگ سفید که در وسط مانند شکل قرار گرفته رو ، روبرو مون قرار بدیم ( مهم نیست که حتما سطح روبرو قرمز باشه ، میتونه هر رنگی باشه ) و فرمول رو مطابق شکل که 6 مرحله داره از بالا سمت چپ شروع کنیم تا به پایین سمت راست برسیم و این کار رو در صورت درست نشدن با یك حركت , دوباره تکرار میکنیم تا مثل مکعب سمت راستی یک علامت + در بالا داشته باشیم .

در قسمت دوم علامت + ما درست شده و ممکنه بجز رنگ های سفیدی که علامت + رو درست کردند ، رنگ های سفید دیگه ای هم باشه که مطابق تصویر دوم باید ببینید که با کدوم شکل مطابقت است.

مکعبمون باید حتما یکی از حالتهای اول و یا دوم رو داشته باشه در غیر این صورت با یکی از فرمول هایی که در تصویر دوم قرار داره و با تکرار فرمول به این دو حالت اول و یا دوم برسیم .
وقتی که مکعبمون رو از بالا نگاه کردیم و یکی از حالت های مورد نظر ما رو گرفت ، با توجه به فرمول ای که قرار دادم ( فرمول اول و یا فرمول دوم مطابق حالت های خودشان ) میتونید کل سطح بالایی رو با رنگ سفید ( منظور همون رنگ سطح باقی مونده ) بچینیم .


+ نوشته شده توسط سعید در پنجشنبه بیست و سوم مهر 1388 و ساعت 18:24 | 2 نظر

مرحله دوم لایه میانی :

 

تبریک میگم که به این مرحله رسیدید و حالا باید مکعب شما شبیه یکی از شکل های بالا شده باشد . البته اگر هنوز هم مشکل دارید و نمیتوانید به شکل مورد نظر ما برسید پیشنهاد میکنم دوباره و چند باره امتحان کنید و اگر باز هم نشد ، میتونید سوالات خودتون رو مطح کنید تا بنده راهنمایی کنم .

 

خوب میرسیم به حرکت های این مرحله :

همان طور که در شکل ملاحظه می کنید سطح بالایی درست شده و سطح های دیگر هم بشکل صلیب در اومده اگر هم کاملا صلیب نشده شما میتوانید با چرخاندن لایه پایینی به اون دست پیدا کنید .

در شکل اول  صلیب  در سطح روبرو ی شما شکل گرفته و اگر رنگ زیری اخرین مکعب قرمز رنگ سبز است باید با استفاده از فرمول اول اون مکعب دو وجهی رو  در جایی که با رنگ صورتی نشان داده شده قرار دهیم و این حرکت را برای سطح های دیگه با مواردی شبیه تصویر اول استفاده می کنیم .

 

در شکل بالا تصویر پایین ما صلیب رو سمت سطح روبرو داریم اما رنگ زیری اخرین مکعب قرمز، ابی است پس باید با استفاده از فرمول دوم ما این مکعب دو وجهی را در جایی که با رنگ صورتی نشان دادیم قرار دهیم .

 

نکته : برای اجرای فرمول ها حتما رنگ روبرو باید دارای شکل صلیب باشد .

 

این حرکت ها را  با چرخاندن مکعب و قرار دادن سطح های مختلف در روبروی خود انجام میدهیم تا لایه میانی هم همانند لایه بالایی مرتب شود .

 

نکته : در بعضی موارد شما مکعبی را که میخواهید در سر جای خود قرار دهید ، در لایه میانی و جای اشتباهی قرار دارد شما باید با استفاده از یکی از فرمول ها اون مکعب را به لایه پایینی انتقال دهید و دوباره با فرمول مربوطه در سر جای خود قرار دهید .

 

مرحله اول لایه بالایی

مرتب کردن مکعب های سه وجهی ( گوشه ها ) :در این مرحله مکعب شما باید شکلی شبیه بالا سمت چپ داشته باشد .

هدف ما در این مرحله مرتب کردن گوشه های سطح بالا با توجه به سطح های کناری است تا در نهایت به شکل بالا سمت راست برسیم که در ان وقت ما موفق شدیم تا لایه بالایی را مرتب کنیم .

سه تا حرکت به شما معرفی شده تا با کمک انها گوشه های مورد نظر را سر جای خود قرار دهید . شما برای استفاده کردن از حرکت ها فقط کافیست تا شکل مورد نظر را که سمت چپ تصویر است مهیا کنید تا بوسیله این حرکت ها به شکل سمت راست برسید .

این کار را برای سطح های روبرو ، راست ، چپ و پشتی انجام دهید .

 

 

 
 

مرحله اول لایه بالایی

مرتب کردن مکعب های دو وجهی :


<!--[if !vml]--><!--[endif]-->

در این مرحل ما سعی می کنیم تا مکعب خودمون رو به تصویر بالا ( بعد از حرکت ) تبدیل کنیم . رنگ های خاکستری نشان دهنده این است که رنگ اون قسمت از مکعب مهم نیست و میتواند هر رنگی باشد .

در کل مراحل رنگ زرد ، رنگ سطح  بالایی و رنگ های سبز و قرمز به ترتیب رنگ های سطح راستی و روبرو ای خواهند بود .

در مرحله اول فرمول خاصی وجود نداره و تنها با توجه به شکل ها و کمی تمرین و ممارست خواهید توانست براحتی به شکل های مورد نظر برسید .شما باید با رنگ زرد مطابق شکل بالا یک علامت + درست کنید . مکعب وسط هر سطح همان طور که گفته شد ثابت است و فقط کافیست مانند شکل مکعب های دو وجهی را هم سر جای خود قرار دهید .

 

نکته : باید دقت کنید مکعب دو وجهی ای را انتخاب کنید که با دو سطح جور در بیاید مثلا وقتی سطح بالایی ما زرد و سطح راستی سبز است باید مکعب دو وجهی را انتخاب کنیم که یک وجه ان زرد و وجه دیگر سبز باشد .

 

در شکل بالا 3 حرکت وجود دارد که میتواند به شما کمک کند تا سطح سبز ( راست ) را درست کنید وقتی یک سطح از مکعب شما درست شد این حرکت ها را برای سطح های چپ ( ابی ) و پشتی  ( نارنجی ) و همچنین سطح روبرو یعنی ( قرمز) انجام دهید .

نکته : اگر رنگ های زرد دیگری هم در سطح بالایی پدیدار شد ، مهم نیست فقط ملاک شکل گرفتن علامت + است .

 

سطح ها :

 

<!--[if !vml]--><!--[endif]-->

 

شما اگر مکعب خودتون رو مطابق شکل زیر در دست خود نگه دارید اونوقت :


 

رنگ قرمز سطح روبرو

رنگ زرد سطح راست

رنگ ابی سطح بالایی

رنگ سفید (روبروی زرد) سطح چپ

رنگ نارنجی (روبروی قرمز) سطح پشتی

رنگ سبز (روبروی ابی ) سطح پایینی

 

نامیده میشند .

 

توضیح کلی حرکت ها :

 

همین طور که ملاحظه کردید هر سطح از مکعب از رنگ بخصوصی تشکیل شده که معمولا به صورت استاندارد به همین شکل تولید میشود .

کار ما برای حل مکعب و بر گردوندن مکعب ها به سر جای خوشون هست .

 

نکته : مکعب های وسط هر سطح محور چرخش کل سطح است پس همیشه ثابت بوده و نشون دهنده رنگ اون سطح خاص است . یعنی اگر سطحی رنگ مکعب وسط ان قرمز است باید مکعب های دیگر قرمز در اون سطح چیده بشوند.

 

نکته :مکعب های گوشه ی هر سطح 3 وجهی و مکعب های بین دو گوشه 2 وجهی هستند .

 

مثلا با توجه به شکل زیر فلش های سبز مکعب های گوشه ی 3 وجهی سطح روبرو و فلش های ابی مکعب های 2 وجهی سطح روبرو و تک فلش قهوهای مکعب 1 وجهی ثابت وسط از سطح روبرو را نشان می دهد.

( خدایی دیگه از این اسون تر و با توضیح کامل تر گیرتون نمییاد )


لایه ها :

<!--[if !vml]--><!--[endif]-->

 

همین طور که در شکل می بینید مکعب از سه لایه بالایی و میانی و پایینی تشکیل شده است .

در این روش ما در حل مکعب به ترتیب از لایه بالایی شروع  می کنیم و بعد به لایه میانی می رسیم و در اخر سراغ لایه پایینی میرویم . تا در نهایت کل مکعب حل شود .


 

اشنایی با علامت ها

 

قبل از هر چیز باید علامت ها اشنا شید تا در مراحل بعدی و اشنایی با فرمول ها کار کنید .

شما براحتی با تصاویر پایین میتوانید پی به انها ببرید
و این دو حرکت که علامت اینها کار خودم هست :

که اون نقطه وسطی نشون دهنده حرکت در سطح پشتی است !

 

سلام به همگی 

 

ماجرا از جایی شروع شد که تو خیابون داشتم به سمت خونه میومدم که ویترین یک اسباب بازی فروشی نظرمو جلب کرد.

یک مکعب روبیک بود که خیلی تو تلویزیون و ماهواره دست مردم دیده بودم که باهاش رکورد های مختلفی رو برای حلش میشکوندند . وتو کتاب گینس هم توجه خاصی بهش شده .

وسوسه شدم و خریدم تا خودم هم تجربه اش کنم و سر از کارش در بیارم .

خوشحال و شاد از مغازه اومدم بیرون شروع کردم به چرخوندن قطعات مکعب که بازی کردن همان و دیگه درست نشدن قطعات همان.

هر کاری می کردم نمیشد فکر های مختلفی کردم مثلا اگه یک طرف درست بشه بقیه خودبخود درست میشه اما

اما 

اما

نشد که نشد .(بقول یکی)

تا جایی که گفتم برم پیشه فروشنده و هر جور شده راضیش کنم یکی دیگه جاش بهم بده .

فکر اینکه یک نوجوان 16 ساله چطور میتونه رکود بزنه و تو چند ثانیه مکعب رو حل کنه و حتی دیدن اینکه مکعب درهم رو میدادند به یکی و اون هم پس از یک بررسی کوتاه چشم هاش رو می بست و تو چند ثانیه ناقابل با چشمان بسته شده جلوی  چشمان مامور کتاب گینس مکعب رو مثل اب خوردن حل میکرد اعصابم رو بهم میریخت  :

اما 

اما و

اما (بقول یکی )

 

یک لحظه لامپ فکرم روشن شد و به فکر دنیای لایتناحی اینتر نت افتادم ؛ این شد که افتادم بجون اون و هر سایتی از هر زبان زنده ای تو دنیا شروع به سرچ روبیک rubik   کردم به سایت های مختلف اما نا مفهومی خوردم که یا اکثرا تا اخر یاد نمیداد و برای مرحله بعدش طلب پول میکرد و یا اینقدر پیچیده توضیح داده بود که نمیشد فهمید .

دوگوله های مغزم رو به کار انداختم و شروع کردم به یاد گیری مرحله به مرحله حل مکعب و از هر سایت و از هر روشی یه تیکه یاد گرفتم و یواش یواش به پیش رفتم تا تونستم بالاخره مکعبم رو حل کنم .

تجربه قشنگی بود و تو این راه خیلی لذت بردم بخصوص موقعی که جلوی چشمای حیرون مردم ( دوست و اشنا ) شروع به حل مکعب میکنی و اون ها به چشم یک نابغه بهت نگاه میکنن .

جل الخالق (بازم بقول یکی ) 

این شد که انگیزه پیدا کردم تا این روش رو (نمیشه گفت ابداعی  ) برای شما هم شرح بدم تا دوستانی که علاقه مند شدند و دوستانی که از قبل داشتند ولی موفق به حلش نشده بودند یک دعایی برای کوچیکشون یعنی بنده بکنند .مکعب روبیک چیست ؟ مکعب روبیک یک جورچین (پازل) مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معماری مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. مکعب روبیک سه مدل دارد یکی ۲×۲×۲ (روبیک جیبی)، یکی ۳×۳×۳ (انتقام روبیک) و دیگری ۵×۵×۵ (روبیک پرفسورها). مکعب روبیک مکعب روبیک (Rubik’s Cube) یک پازل مکانیکی که در سال ۱۹۷۴ توسط ارنو روبیک مجسمه ساز و پرفسور معماری در کشور مجارستان اختراع شد. مکعب روبیک در چهار نوع مختلف وجود دارد: ۲×۲×۲ که به مکعب جیبی معروف است، ۳×۳×۳ رایجترین مکعب روبیک، ۴×۴×۴ که به انتقام روبیک معروف است، و در آخر نوع ۵×۵×۵ یا مکعب حرفه‌ای. نوع ۳×۳×۳ آن که رایجترین آنهاست نه سطح مربع شکل در هر طرف دارد، در مجموع پنجاه و چهار سطح می‌شوند که به اندازه بیست و هفت مکعب کوچک به هم چسبیده فضا را اشغال می‌کند. سطح مکعب روبیک را شش رنگ پوشانده‌است، هر وجه یک رنگ. مخترع آن نام مکعب جادویی را برای آن انتخاب کرد که در سال ۱۹۸۰ با نام مکعب روبیک در جهان پخش شد و می‌توان گفت که پرفروش ترین اسباب بازی جهان است. طرز کار اندازه هر طرف مکعب تقریبا برابر ۵٫۷۱۵ سانتیمتر و شامل بیست و شش مکعب کوچک است. مکعب مرکزی هر وجه تنها نمای مکعب است و متصل به مرکز هستند و این برای آن است که دیگر مکعب‌ها متصل شوند و توانایی چرخش را داشته باشند. در نتیجه بیست و یک قطعه وجود دارد، هسته مرکزی دارای سه محور متقاطع است که مرکز شش قطعه روی محورها را نگه داشته و به آنها و بیست مکعب کوچک پلاستیکی دیگر اجازه چرخش می‌دهد. مکعب روبیک دارای دوازده زاویه هست که دو رنگ را نشان می‌دهد، و هشت گوشه که سه رنگ را نشان می‌دهد، هر قسمت (هر زاویه) دو یا سه رنگ متفاوت را نشان می‌دهد، بدینگونه‌است که هیچگاه زاویه‌ای وجود ندارد که دو رنگ شبیه ( مثلا قرمز و قرمز ) را نشان دهد! در اغلب مکعبهای روبیک رنگ قرمز در مقابل رنگ نارنجی است ، زرد مقابل سفید و سبز مقابل آبی. در مکعب معمولی (۳×۳×۳) روبیک امکان وجود (۸! × ۳۸−۱) × (۱۲! × ۲۱۲−۱)/۲ یا ۴۳٬۲۵۲٬۰۰۳٬۲۷۴٬۴۸۹٬۸۵۶٬۰۰۰ حالت متفاوت وجود دارد!!! آمار و ارقام زیادی در مورد این مکعب وجود دارد حتی رکوردهای متفاوت با حالتهای متفاوت که نشان از محبوبیت آن دارد!

منبع :

 


فرمول ساخت مکعب روبیک ؛ روش حل پازل مکعب ؛  مکعب روبیک ؛ پازل مکانیکی روبیک
راه حل مكعب پازل ؛ خرید مکعب روبیک ؛ حل ساده مكعب روبیك ؛ طریقه چیدن مكعب روبیك ؛ saeidrahoo.blogfa.com ؛ طریقه چیدن مكعب روبیك ؛  فرمول حل مکعب روبیك ؛ فورمول مكعب رنگ ؛ بهترین وجه مکعب روبیک برای درست کردن صلیب کدام است  ؛ 
فرمول پازل شش رنگی ؛ فرمول پازل شش رنگی


فرمول ساخت مکعب روبیک ؛ روش حل پازل مکعب ؛  مکعب روبیک ؛ پازل مکانیکی روبیک
راه حل مكعب پازل ؛ خرید مکعب روبیک ؛ حل ساده مكعب روبیك ؛ طریقه چیدن مكعب روبیك ؛ saeidrahoo.blogfa.com ؛ طریقه چیدن مكعب روبیك ؛  فرمول حل مکعب روبیك ؛ فورمول مكعب رنگ ؛ بهترین وجه مکعب روبیک برای درست کردن صلیب کدام است ؛ 
فرمول پازل شش رنگی ؛ فرمول پازل شش رنگی


فرمول ساخت مکعب روبیک ؛ روش حل پازل مکعب ؛  مکعب روبیک ؛ پازل مکانیکی روبیک
راه حل مكعب پازل ؛ خرید مکعب روبیک ؛ حل ساده مكعب روبیك ؛ طریقه چیدن مكعب روبیك ؛ saeidrahoo.blogfa.com ؛ طریقه چیدن مكعب روبیك ؛  فرمول حل مکعب روبیك ؛ فورمول مكعب رنگ
فرمول ساخت مکعب روبیک ؛ روش حل پازل مکعب ؛  مکعب روبیک ؛ پازل مکانیکی روبیک ؛ بهترین وجه مکعب روبیک برای درست کردن صلیب کدام استراه حل مكعب پازل ؛ خرید مکعب روبیک ؛ حل ساده مكعب روبیك ؛  طریقه چیدن مكعب روبیك ؛ saeidrahoo.blogfa.com ؛ طریقه چیدن مكعب روبیك ؛  فرمول حل مکعب روبیك ؛ فورمول مكعب رنگ ؛ بهترین وجه مکعب روبیک برای درست کردن صلیب کدام است ؛ فرمول پازل شش رنگی ؛ فرمول پازل شش رنگی


اگر با یكی از كلمات بالا به این وبلاگ معرفی شدید ، خیالتون راحت باشه كه بهترین جا رو برای حل مكعبتون پیدا كردید

 
منبع کد اهنگ مینوس

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس